الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #مسئله‌ی کوله‌پشتی #جستجوی اول سطح #صف #الگوریتم‌های بازگشتی #مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #کتاب الکترونیکی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #مسئله‌های برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #معرفی وب‌سایت #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم‌های عقبگرد #آموزش برنامه‌نویسی ++C #کتاب الگوریتم #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #تمرین المپیاد کامپیوتر #وبلاگ #الگوریتم‌های مسیریابی #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #منبع آموزشی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #مسابقه برنامه نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #مسابقات برنامه‌نویسی #محاسبات ریاضی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #جستجوی اول عمق #درخت‌ها #درخت پوشا #آموزش طراحی الگوریتم #مسئله‌های الگوریتمی #سوالات UVa Online Judge #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #حل سوالات ACM-ICPC #پیمایش گراف #برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #حل سوالات Timus Online Judge #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #ساختمان داده #سوالات برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #برنامه‌نویسی ++C #Python #مسأله‌های الگوریتمی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #ویدئوی آموزشی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #الگوریتم فلوید-وارشال #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #گراف #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم‌های گراف #الگوریتم دایکسترا #نمونه سوال مسابقه ACM #الگوریتم‌های حریصانه #الگوریتم #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #ماتریس #تمرین طراحی الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی