الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#کتاب الکترونیکی #نکات برنامه‌نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #حل سوالات ACM-ICPC #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #نمونه سوال مسابقه ACM #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #محاسبات ریاضی #آموزش الگوریتم #وبلاگ #مسأله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #حل سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های حریصانه #سوالات برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #دانلود کتاب #الگوریتم‌های بازگشتی #گراف #الگوریتم فلوید-وارشال #کتاب الگوریتم #ساختمان داده #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #تمرین المپیاد کامپیوتر #سوالات UVa Online Judge #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #پیمایش گراف #معرفی وب‌سایت #جستجوی اول عمق #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #مسئله‌های برنامه‌نویسی #حل سوالات Timus Online Judge #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم‌های مسیریابی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #مسأله‌های الگوریتمی #برنامه‌نویسی ++C #تمرین طراحی الگوریتم #ماتریس #مسابقه برنامه نویسی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #جستجوی اول سطح #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #درخت‌ها #آموزش طراحی الگوریتم #مسئله‌های الگوریتمی #الگوریتم دایکسترا #صف #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #منبع آموزشی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #آمادگی المپیاد کامپیوتر #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #الگوریتم #سوالات مسابقات ACM-ICPC #درخت پوشا #برنامه‌نویسی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های گراف #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges