الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #مسأله‌های برنامه‌نویسی #پیمایش گراف #مسابقات برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #جستجوی اول عمق #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم فلوید-وارشال #وبلاگ #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #صف #درخت‌ها #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #الگوریتم دایکسترا #سوالات UVa Online Judge #سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #ساختمان داده #کتاب الکترونیکی #نمونه سوال مسابقه ACM #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #مسئله‌های برنامه‌نویسی #کتاب الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مسیریابی #محاسبات ریاضی #برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #ماتریس #آموزش ساختمان داده‌ها #حل سوالات ACM-ICPC #گراف #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #ویدئوی آموزشی #مسئله‌های الگوریتمی #الگوریتم‌های گراف #معرفی وب‌سایت #الگوریتم‌های حریصانه #سوالات مسابقات ACM-ICPC #کتابخانه قالب استاندارد ++C #آموزش طراحی الگوریتم #برنامه‌نویسی ++C #جستجوی اول سطح #تمرین المپیاد کامپیوتر #تمرین طراحی الگوریتم #آمادگی المپیاد کامپیوتر #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #مسأله‌های الگوریتمی #Python #حل سوالات Timus Online Judge #آموزش برنامه‌نویسی ++C #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #مسابقه برنامه نویسی #منبع آموزشی #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #درخت پوشا #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی