الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #وبلاگ #ماتریس #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #ساختمان داده #حل سوالات Timus Online Judge #آمادگی مسابقه ACM #حل سوالات ACM-ICPC #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #مسئله‌ی کوله‌پشتی #منبع آموزشی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #جستجوی اول عمق #درخت‌ها #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #مسابقه برنامه نویسی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم #کتاب الگوریتم #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #آمادگی المپیاد کامپیوتر #تمرین طراحی الگوریتم #آموزش برنامه‌نویسی ++C #درخت پوشا #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #نمونه سوال مسابقه ACM #جستجوی اول سطح #معرفی وب‌سایت #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #مسابقه برنامه‌نویسی #پیمایش گراف #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #سوالات مسابقات ACM-ICPC #برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #دانلود کتاب #تمرین المپیاد کامپیوتر #گراف #سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #Python #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #محاسبات ریاضی #کتاب الکترونیکی #الگوریتم‌های گراف #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #برنامه‌نویسی ++C #ویدئوی آموزشی #آموزش الگوریتم #آموزش طراحی الگوریتم #کتابخانه قالب استاندارد ++C #مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم‌های مسیریابی #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم فلوید-وارشال #الگوریتم دایکسترا #مسأله‌های الگوریتمی #صف #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #مسئله‌های الگوریتمی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM