الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#جستجوی اول عمق #ویدئوی آموزشی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #صف #دانلود کتاب #الگوریتم‌های حریصانه #مسأله‌های برنامه‌نویسی #حل سوالات ACM-ICPC #آموزش ساختمان داده‌ها #معرفی وب‌سایت #الگوریتم دایکسترا #منبع آموزشی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم‌های گراف #تمرین طراحی الگوریتم #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #آموزش برنامه‌نویسی ++C #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #مسأله‌های الگوریتمی #سوالات UVa Online Judge #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #الگوریتم‌های مسیریابی #آمادگی مسابقه ACM #برنامه‌نویسی ++C #درخت‌ها #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #نمونه سوال مسابقه ACM #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #ماتریس #کتاب الگوریتم #آموزش الگوریتم #الگوریتم فلوید-وارشال #سوالات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #درخت پوشا #آموزش طراحی الگوریتم #کتابخانه قالب استاندارد ++C #محاسبات ریاضی #وبلاگ #مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #تمرین المپیاد کامپیوتر #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #جستجوی اول سطح #برنامه‌نویسی #ساختمان داده #نکات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #حل سوالات UVa Online Judge #پیمایش گراف #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #مسئله‌های الگوریتمی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم #Python #کتاب الکترونیکی #گراف #حل سوالات Timus Online Judge #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #مسابقه برنامه‌نویسی