الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#مسابقه برنامه نویسی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #پیمایش گراف #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #جستجوی اول عمق #ماتریس #محاسبات ریاضی #ساختمان داده #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #درخت‌ها #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم‌های گراف #گراف #مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #سوالات برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #صف #آمادگی المپیاد کامپیوتر #تمرین طراحی الگوریتم #الگوریتم فلوید-وارشال #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #کتاب الگوریتم #الگوریتم #نمونه سوال مسابقه ACM #مسأله‌های الگوریتمی #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #تمرین المپیاد کامپیوتر #مسئله‌ی کوله‌پشتی #حل سوالات UVa Online Judge #معرفی وب‌سایت #آموزش طراحی الگوریتم #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسئله‌های الگوریتمی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #حل سوالات Timus Online Judge #سوالات مسابقات ACM-ICPC #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #دانلود کتاب #منبع آموزشی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #برنامه‌نویسی ++C #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مسیریابی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #وبلاگ #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم دایکسترا #حل سوالات ACM-ICPC #کتاب الکترونیکی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #سوالات UVa Online Judge #برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #درخت پوشا #جستجوی اول سطح #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #ویدئوی آموزشی