الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#مسئله‌ی کوله‌پشتی #الگوریتم دایکسترا #مسأله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #گراف #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم فلوید-وارشال #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم #تمرین طراحی الگوریتم #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #ساختمان داده #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #الگوریتم‌های گراف #حل سوالات Timus Online Judge #آمادگی مسابقه ACM #آمادگی المپیاد کامپیوتر #درخت‌ها #سوالات مسابقات ACM-ICPC #جستجوی اول سطح #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #الگوریتم‌های مسیریابی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #جستجوی اول عمق #برنامه‌نویسی ++C #دانلود کتاب #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #سوالات برنامه‌نویسی #برنامه‌نویسی #ماتریس #آموزش ساختمان داده‌ها #ویدئوی آموزشی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #محاسبات ریاضی #مسابقات برنامه‌نویسی #مسأله‌های الگوریتمی #پیمایش گراف #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #حل سوالات UVa Online Judge #کتاب الگوریتم #مسابقه برنامه‌نویسی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #سوالات UVa Online Judge #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #صف #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #درخت پوشا #تمرین المپیاد کامپیوتر #آموزش طراحی الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #نمونه سوال مسابقه ACM #مسئله‌های برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم‌های عقبگرد #منبع آموزشی #وبلاگ #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #حل سوالات ACM-ICPC #کتاب الکترونیکی #مسئله‌های الگوریتمی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #معرفی وب‌سایت #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های حریصانه #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM