الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #ماتریس #ساختمان داده #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #آموزش طراحی الگوریتم #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #برنامه‌نویسی #پیمایش گراف #درخت پوشا #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسابقه برنامه نویسی #کتاب الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #حل سوالات ACM-ICPC #سوالات UVa Online Judge #مسئله‌های برنامه‌نویسی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #الگوریتم‌های بازگشتی #معرفی وب‌سایت #نکات برنامه‌نویسی #درخت‌ها #سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌های الگوریتمی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #الگوریتم‌های عقبگرد #تمرین المپیاد کامپیوتر #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #آموزش ساختمان داده‌ها #الگوریتم‌های مسیریابی #الگوریتم دایکسترا #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #مسئله‌ی کوله‌پشتی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های گراف #محاسبات ریاضی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #آمادگی مسابقه ACM #آموزش برنامه‌نویسی ++C #تمرین طراحی الگوریتم #کتابخانه قالب استاندارد ++C #جستجوی اول سطح #منبع آموزشی #حل سوالات Timus Online Judge #مسابقه برنامه‌نویسی #وبلاگ #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #نمونه سوال مسابقه ACM #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #جستجوی اول عمق #Python #ویدئوی آموزشی #آموزش الگوریتم #کتاب الکترونیکی #صف #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #گراف #الگوریتم #حل سوالات UVa Online Judge #برنامه‌نویسی ++C #مسأله‌های الگوریتمی #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #الگوریتم‌های حریصانه #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #الگوریتم فلوید-وارشال #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #دانلود کتاب