الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #مسأله‌های برنامه‌نویسی #درخت‌ها #ویدئوی آموزشی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #معرفی وب‌سایت #کتابخانه قالب استاندارد ++C #برنامه‌نویسی #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #جستجوی اول عمق #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #آموزش ساختمان داده‌ها #الگوریتم‌های مسیریابی #مسئله‌های الگوریتمی #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #تمرین المپیاد کامپیوتر #کتاب الکترونیکی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #سوالات برنامه‌نویسی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #حل سوالات ACM-ICPC #تمرین طراحی الگوریتم #آموزش الگوریتم #صف #الگوریتم‌های گراف #پیمایش گراف #آموزش برنامه‌نویسی ++C #حل سوالات UVa Online Judge #سوالات UVa Online Judge #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم فلوید-وارشال #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #مسابقه برنامه‌نویسی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #منبع آموزشی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #گراف #مسأله‌های الگوریتمی #Python #جستجوی اول سطح #محاسبات ریاضی #حل سوالات Timus Online Judge #مسئله‌ی کوله‌پشتی #نمونه سوال مسابقه ACM #مسابقات برنامه‌نویسی #درخت پوشا #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #ماتریس #وبلاگ #کتاب الگوریتم #الگوریتم‌های حریصانه #برنامه‌نویسی ++C #آموزش طراحی الگوریتم #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم‌های عقبگرد #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم دایکسترا #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #ساختمان داده