الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C نوشته‌ها با برچسب کتابخانه قالب استاندارد ++C - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

کتابخانه قالب استاندارد ++C

»

منظور از ظرف یا نگهدارنده (Container) ساختمان داده‌ای‌ست که دسته‌ای از اطلاعات را در خود نگه می‌دارد. آنچه که این ساختمان‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع تخصیص حافظه، نوع دسترسی و کارایی درج و حذف عنصر در آنها است که به برخی از آنها کاربری‌های ویژه می‌دهد.

در ادامه با انواع این نوع ساختمان داده‌ها در زبان برنامه‌نویسی ++C نسخه‌ی C++11 آشنا می‌شویم. با توجه به گسترده بودن این بحث، جزئیات بیشتر هر کلاس را در «پیوندها برای مطالعه‌ی بیشتر» بخوانید.

ادامه ...

فایل سرآیند (هدر فایل) algorithm از جمله فایل‌های سرآیند تعاریف کتابخانه‌ قالب استاندارد (STL) زبان برنامه‌نویسی ++C‌ است که به طور عمده شامل توابعی برای کار با مجموعه‌ای از داده‌ها (آرایه‌ها و لیست‌ها) است. با استفاده از این توابع به راحتی می‌توان با تنها یک خط کد عملیات جستجو، مرتب‌سازی، شمارش و بررسی یک خاصیت در تمامی داده‌های یک بازه‌ی مشخص را انجام داد.

در استفاده از این توابع باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آنها فرآیندهایی داخلی دارند که اگرچه از مرتبه‌ی زمانی بهینه است، اما لزوما قابل چشم‌پوشی نیست. به عبارت دیگر، دلیل استفاده از این توابع، حذف مرتبه‌ی زمانی برخی الگوریتم‌های مورد نیاز در برنامه نیست؛ بلکه تنها کدنویسی آنها را ساده می‌کند. در ادامه تعریف و عملکرد برخی از این توابع آمده است.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#الگوریتم‌های گراف #کتابخانه قالب استاندارد ++C #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #مسأله‌های برنامه‌نویسی #ساختمان داده #حل سوالات UVa Online Judge #دانلود کتاب #آموزش طراحی الگوریتم #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم دایکسترا #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #مسئله‌های الگوریتمی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #کتاب الگوریتم #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #سوالات برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #درخت‌ها #مسابقه برنامه نویسی #منبع آموزشی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #تمرین طراحی الگوریتم #مسأله‌های الگوریتمی #آمادگی مسابقه ACM #نمونه سوال مسابقه ACM #تمرین المپیاد کامپیوتر #سوالات UVa Online Judge #گراف #کتاب الکترونیکی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #الگوریتم‌های مسیریابی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #مسابقات برنامه‌نویسی #معرفی وب‌سایت #آموزش برنامه‌نویسی ++C #درخت پوشا #نکات برنامه‌نویسی #جستجوی اول سطح #الگوریتم‌های حریصانه #جستجوی اول عمق #الگوریتم‌های عقبگرد #وبلاگ #آموزش ساختمان داده‌ها #مسابقه برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #برنامه‌نویسی ++C #حل سوالات Timus Online Judge #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #پیمایش گراف #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #محاسبات ریاضی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #ماتریس #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #Python #صف #مسئله‌های برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #الگوریتم #الگوریتم‌های بازگشتی #برنامه‌نویسی #الگوریتم فلوید-وارشال #حل سوالات ACM-ICPC #آمادگی المپیاد کامپیوتر