الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #آموزش الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #الگوریتم‌های عقبگرد #درخت پوشا #الگوریتم‌های گراف #ماتریس #نمونه سوال مسابقه ACM #معرفی وب‌سایت #برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #جستجوی اول سطح #الگوریتم‌های مسیریابی #کتاب الکترونیکی #مسئله‌های الگوریتمی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #منبع آموزشی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم دایکسترا #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #وبلاگ #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #برنامه‌نویسی ++C #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #حل سوالات ACM-ICPC #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #مسابقه برنامه‌نویسی #تمرین المپیاد کامپیوتر #گراف #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #آموزش طراحی الگوریتم #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم فلوید-وارشال #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #محاسبات ریاضی #مسابقات برنامه‌نویسی #سوالات UVa Online Judge #سوالات برنامه‌نویسی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #پیمایش گراف #کتاب الگوریتم #آموزش ساختمان داده‌ها #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #الگوریتم #حل سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #درخت‌ها #ساختمان داده #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #جستجوی اول عمق #صف #Python #آموزش برنامه‌نویسی ++C #مسأله‌های الگوریتمی #مسابقه برنامه نویسی #حل سوالات Timus Online Judge #نکات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #آمادگی مسابقه ACM #تمرین طراحی الگوریتم