الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #محاسبات ریاضی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #جستجوی اول عمق #پیمایش گراف #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #کتاب الگوریتم #نمونه سوال مسابقه ACM #آمادگی المپیاد کامپیوتر #برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم‌های بازگشتی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #سوالات مسابقات ACM-ICPC #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسئله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #مسأله‌های برنامه‌نویسی #مسأله‌های الگوریتمی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #تمرین طراحی الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #سوالات برنامه‌نویسی #Python #آمادگی مسابقه ACM #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #الگوریتم #آموزش ساختمان داده‌ها #آموزش الگوریتم #منبع آموزشی #وبلاگ #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #درخت پوشا #برنامه‌نویسی #حل سوالات Timus Online Judge #آموزش طراحی الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #الگوریتم‌های گراف #دانلود کتاب #درخت‌ها #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #سوالات UVa Online Judge #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه نویسی #مسابقه برنامه‌نویسی #ساختمان داده #الگوریتم دایکسترا #معرفی وب‌سایت #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #کتاب الکترونیکی #جستجوی اول سطح #کتابخانه قالب استاندارد ++C #الگوریتم‌های عقبگرد #صف #تمرین المپیاد کامپیوتر #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم فلوید-وارشال #الگوریتم‌های مسیریابی #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #مسئله‌های الگوریتمی #ماتریس #حل سوالات UVa Online Judge #گراف #الگوریتم‌های حریصانه #حل سوالات ACM-ICPC #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی