الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#آمادگی مسابقه ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #دانلود کتاب #مسئله‌ی کوله‌پشتی #مسئله‌های الگوریتمی #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #ماتریس #آمادگی المپیاد کامپیوتر #وبلاگ #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #گراف #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #جستجوی اول عمق #مسأله‌های الگوریتمی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #برنامه‌نویسی #تمرین المپیاد کامپیوتر #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #برنامه‌نویسی ++C #آموزش برنامه‌نویسی ++C #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #جستجوی اول سطح #معرفی وب‌سایت #کتاب الکترونیکی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #سوالات UVa Online Judge #حل سوالات ACM-ICPC #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #نمونه سوال مسابقه ACM #آموزش طراحی الگوریتم #کتابخانه قالب استاندارد ++C #آموزش ساختمان داده‌ها #الگوریتم فلوید-وارشال #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #صف #مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #درخت پوشا #درخت‌ها #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #سوالات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #منبع آموزشی #الگوریتم‌های عقبگرد #مسابقه برنامه‌نویسی #آموزش الگوریتم #پیمایش گراف #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم دایکسترا #حل سوالات Timus Online Judge #الگوریتم‌های مسیریابی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های گراف #محاسبات ریاضی #الگوریتم‌های حریصانه #کتاب الگوریتم #ساختمان داده #مسابقه برنامه نویسی #ویدئوی آموزشی #تمرین طراحی الگوریتم #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی