الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های مسیریابی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #منبع آموزشی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #حل سوالات ACM-ICPC #برنامه‌نویسی ++C #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #حل سوالات Timus Online Judge #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #Python #کتاب الکترونیکی #درخت پوشا #صف #معرفی وب‌سایت #مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه‌نویسی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #ویدئوی آموزشی #الگوریتم فلوید-وارشال #درخت‌ها #الگوریتم #سوالات برنامه‌نویسی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #جستجوی اول عمق #مسئله‌های الگوریتمی #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #مسأله‌های الگوریتمی #محاسبات ریاضی #تمرین المپیاد کامپیوتر #کتابخانه قالب استاندارد ++C #ماتریس #الگوریتم‌های بازگشتی #نمونه سوال مسابقه ACM #کتاب الگوریتم #آموزش برنامه‌نویسی ++C #آمادگی مسابقه ACM #تمرین طراحی الگوریتم #ساختمان داده #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم‌های حریصانه #الگوریتم دایکسترا #پیمایش گراف #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #وبلاگ #نکات برنامه‌نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #الگوریتم‌های گراف #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #سوالات UVa Online Judge #برنامه‌نویسی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #آموزش طراحی الگوریتم #دانلود کتاب #گراف #مسابقه برنامه نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #آموزش الگوریتم #جستجوی اول سطح #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا