الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#کتاب الگوریتم #ویدئوی آموزشی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #الگوریتم‌های عقبگرد #سوالات UVa Online Judge #برنامه‌نویسی #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #نمونه سوال مسابقه ACM #سوالات مسابقات ACM-ICPC #کتاب الکترونیکی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #حل سوالات UVa Online Judge #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #معرفی وب‌سایت #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مسیریابی #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #سوالات برنامه‌نویسی #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #ساختمان داده #گراف #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #مسئله‌های برنامه‌نویسی #Python #آمادگی مسابقه ACM #درخت‌ها #جستجوی اول عمق #آموزش برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم دایکسترا #ماتریس #مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #الگوریتم‌های گراف #الگوریتم فلوید-وارشال #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #جستجوی اول سطح #حل سوالات Timus Online Judge #برنامه‌نویسی ++C #تمرین طراحی الگوریتم #الگوریتم #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #الگوریتم‌های حریصانه #مسابقه برنامه نویسی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #کتابخانه قالب استاندارد ++C #آموزش طراحی الگوریتم #پیمایش گراف #آموزش الگوریتم #مسأله‌های برنامه‌نویسی #صف #تمرین المپیاد کامپیوتر #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #مسئله‌های الگوریتمی #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #وبلاگ #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #درخت پوشا #مسأله‌های الگوریتمی #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #محاسبات ریاضی #منبع آموزشی #حل سوالات ACM-ICPC