الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#جستجوی اول عمق #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسابقه برنامه‌نویسی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #تمرین طراحی الگوریتم #کتاب الگوریتم #دانلود کتاب #جستجوی اول سطح #Python #تمرین المپیاد کامپیوتر #برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #منبع آموزشی #درخت پوشا #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #الگوریتم دایکسترا #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #کتابخانه قالب استاندارد ++C #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #مسأله‌های الگوریتمی #ماتریس #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #حل سوالات Timus Online Judge #نکات برنامه‌نویسی #سوالات UVa Online Judge #آموزش الگوریتم #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #آموزش طراحی الگوریتم #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #آمادگی مسابقه ACM #سوالات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #کتاب الکترونیکی #درخت‌ها #مسئله‌های برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال مسابقه ACM #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #مسئله‌های الگوریتمی #الگوریتم‌های گراف #پیمایش گراف #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم‌های مسیریابی #حل سوالات UVa Online Judge #معرفی وب‌سایت #آموزش ساختمان داده‌ها #وبلاگ #مسأله‌های برنامه‌نویسی #برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم فلوید-وارشال #گراف #آمادگی المپیاد کامپیوتر #الگوریتم #صف #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #مسئله‌ی کوله‌پشتی #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #ساختمان داده #محاسبات ریاضی #حل سوالات ACM-ICPC #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM