الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #مسئله‌های الگوریتمی #الگوریتم #آمادگی مسابقه ACM #سوالات مسابقات ACM-ICPC #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #حل سوالات UVa Online Judge #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #درخت پوشا #کتاب الگوریتم #گراف #درخت‌ها #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #Python #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #تمرین المپیاد کامپیوتر #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #آمادگی المپیاد کامپیوتر #معرفی وب‌سایت #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #مسأله‌های الگوریتمی #منبع آموزشی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #محاسبات ریاضی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #برنامه‌نویسی ++C #سوالات برنامه‌نویسی #جستجوی اول سطح #تمرین طراحی الگوریتم #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #نمونه سوال مسابقه ACM #برنامه‌نویسی #ساختمان داده #آموزش الگوریتم #ماتریس #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #کتابخانه قالب استاندارد ++C #وبلاگ #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #نکات برنامه‌نویسی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #کتاب الکترونیکی #الگوریتم‌های گراف #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #حل سوالات Timus Online Judge #صف #الگوریتم‌های مسیریابی #سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های حریصانه #آموزش طراحی الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #مسابقه برنامه‌نویسی #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم فلوید-وارشال #حل سوالات ACM-ICPC #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #جستجوی اول عمق #دانلود کتاب #آموزش برنامه‌نویسی ++C #مسئله‌ی کوله‌پشتی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #الگوریتم دایکسترا #پیمایش گراف