الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی نوشته‌ها با برچسب منبع آموزشی - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

منبع آموزشی

»

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#جستجوی اول سطح #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #الگوریتم فلوید-وارشال #محاسبات ریاضی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #آموزش الگوریتم #دانلود کتاب #الگوریتم دایکسترا #تمرین طراحی الگوریتم #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #پیمایش گراف #مسابقه برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #منبع آموزشی #آموزش ساختمان داده‌ها #آمادگی مسابقه ACM #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #مسئله‌ی کوله‌پشتی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #حل سوالات Timus Online Judge #درخت‌ها #مسئله‌های برنامه‌نویسی #صف #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #حل سوالات ACM-ICPC #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #برنامه‌نویسی ++C #برنامه‌نویسی #سوالات UVa Online Judge #کتاب الکترونیکی #جستجوی اول عمق #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #الگوریتم‌های عقبگرد #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #حل سوالات UVa Online Judge #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #معرفی وب‌سایت #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #مسأله‌های الگوریتمی #گراف #تمرین المپیاد کامپیوتر #درخت پوشا #ساختمان داده #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #آموزش برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم‌های مسیریابی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های گراف #آموزش طراحی الگوریتم #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #نمونه سوال مسابقه ACM #سوالات برنامه‌نویسی #الگوریتم #وبلاگ #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های بازگشتی #کتاب الگوریتم #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #ماتریس #نکات برنامه‌نویسی #مسئله‌های الگوریتمی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #ویدئوی آموزشی