الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

تمرین طراحی الگوریتم

»

کتاب Introduction to Algorithms: A Creative Approach را می‌توان مکملی بر استفاده از کتاب Introduction to Algorithms (مشهور به کتاب CLRS) دانست. در این کتاب علاوه بر معرفی تکنیک‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها و روش‌های حل برخی مسائل الگوریتمی، روش‌های تحلیل و حل آنها با جزئیات بیشتر و به صورت گام به گام بررسی شده است. به همین دلیل نیز از جمله منابع اصلی پیشنهادی به متقاضیان شرکت در المپیادهای کامپیوتر و مسابقات برنامه‌نویسی برای یادگیری طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها است.

ادامه ...

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#سوالات برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #آمادگی المپیاد کامپیوتر #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #برنامه‌نویسی #مسأله‌های الگوریتمی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #نمونه سوال مسابقه ACM #ماتریس #آمادگی مسابقه ACM #پیمایش گراف #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #درخت‌ها #کتابخانه قالب استاندارد ++C #تمرین المپیاد کامپیوتر #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #صف #منبع آموزشی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #Python #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #الگوریتم دایکسترا #مسابقات برنامه‌نویسی #آموزش ساختمان داده‌ها #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #معرفی وب‌سایت #نکات برنامه‌نویسی #گراف #حل سوالات ACM-ICPC #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #مسابقه برنامه‌نویسی #جستجوی اول سطح #الگوریتم #سوالات مسابقات ACM-ICPC #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #آموزش طراحی الگوریتم #تمرین طراحی الگوریتم #وبلاگ #آموزش برنامه‌نویسی ++C #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #الگوریتم فلوید-وارشال #حل سوالات UVa Online Judge #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #برنامه‌نویسی ++C #آموزش الگوریتم #الگوریتم‌های حریصانه #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #مسأله‌های برنامه‌نویسی #محاسبات ریاضی #درخت پوشا #حل سوالات Timus Online Judge #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های عقبگرد #ساختمان داده #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسابقه برنامه نویسی #الگوریتم‌های مسیریابی #مسئله‌های برنامه‌نویسی #کتاب الکترونیکی #کتاب الگوریتم #الگوریتم‌های گراف #مسئله‌های الگوریتمی #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #جستجوی اول عمق #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #دانلود کتاب #مسئله‌ی کوله‌پشتی