الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

تمرین طراحی الگوریتم

»

کتاب Introduction to Algorithms: A Creative Approach را می‌توان مکملی بر استفاده از کتاب Introduction to Algorithms (مشهور به کتاب CLRS) دانست. در این کتاب علاوه بر معرفی تکنیک‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها و روش‌های حل برخی مسائل الگوریتمی، روش‌های تحلیل و حل آنها با جزئیات بیشتر و به صورت گام به گام بررسی شده است. به همین دلیل نیز از جمله منابع اصلی پیشنهادی به متقاضیان شرکت در المپیادهای کامپیوتر و مسابقات برنامه‌نویسی برای یادگیری طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها است.

ادامه ...

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#ساختمان داده #پیمایش گراف #تمرین المپیاد کامپیوتر #معرفی وب‌سایت #درخت‌ها #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #آمادگی مسابقه ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #مسأله‌های برنامه‌نویسی #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #الگوریتم #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های بازگشتی #برنامه‌نویسی ++C #دانلود کتاب #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #نمونه سوال مسابقه ACM #آموزش برنامه‌نویسی ++C #الگوریتم‌های مسیریابی #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #حل سوالات ACM-ICPC #مسئله‌های برنامه‌نویسی #درخت پوشا #سوالات برنامه‌نویسی #حل سوالات UVa Online Judge #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #محاسبات ریاضی #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #کتاب الگوریتم #تمرین طراحی الگوریتم #آمادگی المپیاد کامپیوتر #مسابقه برنامه نویسی #Python #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های گراف #مسابقه برنامه‌نویسی #ویدئوی آموزشی #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #مسئله‌های الگوریتمی #ماتریس #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #صف #مسأله‌های الگوریتمی #برنامه‌نویسی #وبلاگ #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #الگوریتم فلوید-وارشال #آموزش الگوریتم #آموزش طراحی الگوریتم #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #کتاب الکترونیکی #مسئله‌ی کوله‌پشتی #سوالات مسابقات ACM-ICPC #گراف #جستجوی اول عمق #نکات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های حریصانه #منبع آموزشی #حل سوالات Timus Online Judge #مسابقات برنامه‌نویسی #جستجوی اول سطح #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #کتابخانه قالب استاندارد ++C #آموزش ساختمان داده‌ها #سوالات UVa Online Judge #الگوریتم دایکسترا #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا