الگوریتمستان

برنامه‌نویسی، طراحی الگوریتم و حل مسئله‌های الگوریتمی

 
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.
نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم نوشته‌ها با برچسب تمرین طراحی الگوریتم - الگوریتمستان الگوریتمستان الگوریتمستان
نوشته‌ها با برچسب «

تمرین طراحی الگوریتم

»

کتاب Introduction to Algorithms: A Creative Approach را می‌توان مکملی بر استفاده از کتاب Introduction to Algorithms (مشهور به کتاب CLRS) دانست. در این کتاب علاوه بر معرفی تکنیک‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها و روش‌های حل برخی مسائل الگوریتمی، روش‌های تحلیل و حل آنها با جزئیات بیشتر و به صورت گام به گام بررسی شده است. به همین دلیل نیز از جمله منابع اصلی پیشنهادی به متقاضیان شرکت در المپیادهای کامپیوتر و مسابقات برنامه‌نویسی برای یادگیری طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها است.

ادامه ...

کتاب Concrete Mathematics: A Foundation for Computer Science نوشته‌ای با موضوع مفاهیم اولیه‌ی ریاضیات پیوسته (CONtinuous mathematics) و ریاضیات گسسته (disCRETE mathematics) به قلم رونالد گراهام، دونالد کنوت و اُرِن پاتاشنیک - از دانشمندان بزرگ علوم ریاضیات و کامپیوتر - است . در این کتاب از بیان متفاوتی نسبت به نوشتار عموم کتاب‌های آموزش ریاضی استفاده شده و مفاهیم پایه‌ای محاسباتی علم کامپیوتر به زبان ساده و گیرا توضیح داده شده است. این مفاهیم پیش‌نیاز حل بسیاری از مسائل کامپیوتری، ریاضی و محاسبات علمی هستند. به همین دلیل، مطالعه‌ی آن به علاقه‌مندان برنامه‌نویسی، بویژه شرکت‌کنندگان المپیادهای کامپیوتری و مسابقات برنامه‌نویسی توصیه می‌شود.

ادامه ...

کتاب Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual از انتشارات معتبر Springer کتاب مفیدی برای آمادگی شرکت در مسابقات برنامه‌نویسی است که نویسندگان آن به صورت گام به گام، خلاصه و مفید، به مفاهیم و نکات مهم برنامه‌نویسی، ساختمان داده‌ها، محاسبات ریاضی و طراحی الگوریتم‌ها اشاره داشته و با طرح مسائل متفاوت از هر موضوع، خواننده را به چالش حل مسئله کشیده‌اند.

در این کتاب برای هر موضوع مورد بحث تعدادی سوال از وب‌سایت UVA انتخاب و مطرح شده است. به این ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی با مفاهیم مختلف، با نحوه‌ی طراحی سوال از آن موضوع نیز مواجه می‌شود. نویسندگان کتاب در مقدمه به این نکته اشاره داشته‌اند که در انتخاب سوال‌ها علاوه بر مرتبط بودن موضوع، جنبه‌ی سرگرمی و جذابیت نیز تا حد ممکن رعایت شده است: «گاهی موضوعات جذاب علم کامپیوتر و ریاضیات در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان شده است. این مسئله مطالعه‌ی موارد جذاب دیگری را پیش می‌آورد.»

ادامه ...

وب‌سایت UVa یکی از وب‌سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (بالاخص ACM) مهیا کرده است. در این وب‌سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

ادامه ...

الگوریتمستان در تلگرام

   

 

پیوند کوتاه:
برچسب‌ها
#الگوریتم فلوید-وارشال #گراف #کتاب الکترونیکی #تمرین المپیاد کامپیوتر #حل سوالات UVa Online Judge #سوالات UVa Online Judge #تکنیک‌های طراحی الگوریتم #سوالات مسابقات ACM-ICPC #منبع آموزشی #تمرین طراحی الگوریتم #الگوریتم دایکسترا #صف #آموزش ساختمان داده‌ها #مسئله‌های الگوریتمی #آمادگی المپیاد کامپیوتر #درخت‌ها #ماتریس #تمرین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام #الگوریتم #سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بیان #حل مسئله‌‌ی الگوریتمی #الگوریتم‌های حریصانه #الگوریتم‌های کوتاهترین مسیر #دانلود کتاب #حل سوالات Timus Online Judge #مسئله‌های برنامه‌نویسی #نمونه سوال فارسی مسابقات برنامه‌نویسی #وبلاگ #برنامه‌نویسی ++C #نمونه سوال فارسی مسابقه‌ی ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات UVa Online Judge #مسابقات برنامه‌نویسی ACM #ترجمه‌ی فارسی سوالات ACM #سوالات چالشی برنامه‌نویسی #مسابقه برنامه نویسی #آموزش الگوریتم #پیمایش گراف #نمونه سوال مسابقه ACM #برنامه‌نویسی #مسأله‌های الگوریتمی #نمونه سوالات مسابقه برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا #حل سوالات ACM-ICPC #جستجوی اول سطح #نکات برنامه‌نویسی #مسأله‌های برنامه‌نویسی #ترجمه‌ی فارسی سوالات برنامه‌نویسی #آمادگی مسابقه برنامه‌نویسی #درخت پوشا #Python #الگوریتم‌های تقسیم و غلبه #مسابقات برنامه‌نویسی #ترجمه فارسی سوالات کتاب Programming Challenges #نمونه سوال فارسی مسابقات ACM #حل سوالات مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های مسیریابی #الگوریتم‌های گراف #مسئله‌ی کوله‌پشتی #الگوریتم‌های مرتب‌سازی #ویدئوی آموزشی #مسابقه برنامه‌نویسی #معرفی وب‌سایت #تمرین مسابقه برنامه‌نویسی #کتاب الگوریتم #آموزش برنامه‌نویسی ++C #سوالات برنامه‌نویسی #کتابخانه قالب استاندارد ++C #ساختمان داده #محاسبات ریاضی #آمادگی مسابقه ACM #آموزش طراحی الگوریتم #جستجوی اول عمق #کتاب مسابقات برنامه‌نویسی #الگوریتم‌های عقبگرد #الگوریتم‌های بازگشتی